bratři karamazovi

kapela, která vás položí na lopatky

HOME     KONCERTY    PROMO     CDs    TISK    FOTO     VIDEO     KNIHA     KONTAKT

 

nejbližší akce


 1. Bullet7. 8. 2021 festival PASOVARY (1. ročník) 21:00-22:30

 2. Bullet13. 8. 2021 17:00 koncert ČESKÝ KRUMLOV Letní kino

 3. Bullet21. 8. 2021 20:00 klub Underground, Č.K. - koncert k výročí ruské okupace

 4. Bullet27. 8. 2021 19:30 Blues Club Highway 61 České Budějovice


více zde >>>

skupina bratři karamazovi vznikla v roce 1993. členové skupiny se postupně měnili. nyní hraje kapela v této sestavě: 


 1. Bulletkúča - zpěv

 2. Bulletpetr turek - kytara

 3. Bulletpetr kučera - klávesy

 4. Bulletolda sýkora - baskytara

 5. BulletBéďa Pingitzer - bicí


skupina je založena na undergroundovém stylu. mimo koncertů hraje skupina rovněž na soukromých akcích, narozeninových oslavách apod.


k domluvě zde >>>

recenze


českokrumlovští bratři karamazovi byli vždycky svým způsobem ojedinělí. tím, jak na jedné straně navazují na to lepší z tradic českého undergroundu 70. a 80. let (zejména co se vždy velice kvalitních, v dobrém smyslu poetických textů týče a na straně druhé je jim jeho někdejší hudební rámec úzký. jsou to vesměs zdatní muzikanti (ostatně, před čtyřmi lety natočili a vydali rockovou operu apokalypsa / obrazy janova zjevení, společný to výtvor s renomovaným romanem dragounem) a nějaké primitivní odrhovačky či neumětelské rádoby experimentálmní pokusy by je rozhodně nenaplňovaly sebeuspokojením. tentokrát tedy bez rotpaků sáhnou tu k blues, tam k zemitému tvrdému bigboši, onde rozechvějí artrockovou strunku. aniž by to nějak okázale proklamovali, bratři karamazovi se drží principu “daleko k podbízivosti, blízko k přemýšlivému posluchači". takovému, který se nespokojí s něčím tuctovým a snadno průhledným.


petr korál, rock and pop říjen 2005

historie kapely


tu kapelu jsme založili v únoru 1993 s milanem tokárem a markem borsányim ještě jako elephant music revival band - markův výmysl. prvního asi půl roku jsme zhudebňovali poslední knihu bible - janovo zjevení - apokalypsu. asi po třech měsících marek odešel a odnesl si i svůj oblíbený elephantský název - tak jsme se překřtili na bratry karamazovi.

v té době s náma postupně hrálo půl krumlova - takže si všechny nepamatuju, jediný kdo s náma vydržel do prvního koncertu byl basák peťa hulec. někdy v létě 93 s náma začal bubnovat jožin. první koncert byl v září 93 na baště u fíka, to je hospoda na vltavě, celý se sestával z provedení
apokalypsy a byl apokalyptický zřejmě dost, protože pak peťa hulec odešel někdy na podzim, pak milan zapařil, myslím v hospodě u vídně s destilem a zlanařil ho k nám, takže na silvestra 93 jsme v bílé paní už hráli komplet jako potom asi pět let: já - kytaru, zpěv - milan, sólovou kytaru - destil, basu a jožin bicí.


celý text zde >>>

kontakt


 1. Bulletbára: +420 737 727 203

 2. Bulletpetr turek: +420 728 369 401, turecek@centrum.cz

 3. Bulletolda sýkora: +420 777 070 081, oldik.oldik@seznam.cz


 1. Bulletbratrikaramazovi.cz

 2. Bulletfacebook.com

 3. Bulletbandzone.cz