Bratři Karamazovi

Kapela, která vás položí na lopatky

HOME     KONCERTY    PROMO     CDs    TISK    FOTO     VIDEO     KNIHA     KONTAKT

 

Nejbližší akce


 1. BulletAktuální informace na FB a Bz.Více informací zde >>>

Skupina Bratři Karamazovi vznikla v roce 1993. členové skupiny se postupně měnili. Nyní hraje kapela v této sestavě: 


 1. BulletKúča - zpěv

 2. BulletPetr Turek - kytara

 3. BulletPetr Kučera - klávesy

 4. BulletOlda Sýkora - baskytara

 5. BulletBéďa Pingitzer - bicí


Skupina je založena na undergroundovém stylu. Mimo koncertů hraje skupina rovněž na soukromých akcích, narozeninových oslavách apod.


Kapela k domluvě zde >>>

Recenze


Českokrumlovští Bratři Karamazovi byli vždycky svým způsobem ojedinělí. Tím, jak na jedné straně navazují na to lepší z tradic českého undergroundu 70. a 80. let (zejména co se vždy velice kvalitních, v dobrém smyslu poetických textů, týče a na straně druhé je jim jeho někdejší hudební rámec úzký). Jsou to vesměs zdatní muzikanti (ostatně, před čtyřmi lety natočili a vydali rockovou operu Apokalypsa / obrazy Janova zjevení, společný to výtvor s renomovaným Romanem Dragounem) a nějaké primitivní odrhovačky či neumětelské rádoby experimentálmní pokusy by je rozhodně nenaplňovaly sebeuspokojením. Tentokrát tedy bez rozpaků sáhnou tu k blues, tam k zemitému tvrdému bigboši, onde rozechvějí artrockovou strunku. Aniž by to nějak okázale proklamovali, Bratři Karamazovi se drží principu “daleko k podbízivosti, blízko k přemýšlivému posluchači". Takovému, který se nespokojí s něčím tuctovým a snadno průhledným.


Petr Korál, Rock & Pop, Říjen 2005

Historie kapely


Tu kapelu jsme založili v únoru 1993 s Milanem Tokárem a Markem Borsányim ještě jako Elephant Music Revival Band - Markův výmysl. Prvního asi půl roku jsme zhudebňovali poslední knihu Bible - Janovo zjevení - Apokalypsu. Asi po třech měsících Marek odešel a odnesl si i svůj oblíbený “elephantský” název - tak jsme se překřtili na Bratry Karamazovi.

V té době s náma postupně hrálo půl Krumlova - takže si všechny nepamatuju, jediný kdo s náma vydržel do prvního koncertu byl basák Peťa Hulec. Někdy v létě 93 s náma začal bubnovat Jožin. První koncert byl v září 93 na baště U Fíka, to je hospoda na Vltavě, celý se sestával z provedení
Apokalypsy a byl apokalyptický zřejmě dost, protože pak Peťa Hulec odešel někdy na podzim, pak Milan zapařil, myslím v hospodě U Vídně s Destilem a zlanařil ho k nám, takže na silvestra 93 jsme v Bílé paní už hráli komplet jako potom asi pět let: já - kytaru, zpěv - Milan, sólovou kytaru - Destil basu a Jožin bicí.


Celý text zde >>>

Kontakty


 1. BulletBára: +420 737 727 203

 2. BulletPetr Turek: +420 728 369 401, turecek@centrum.cz

 3. BulletOlda Sýkora: +420 777 070 081, oldik.oldik@seznam.cz


 1. Bulletbratrikaramazovi.cz

 2. Bulletfacebook.com

 3. Bulletbandzone.cz