historie

bratři karamazovi

 

tu kapelu jsme založili v únoru 1993 s milanem tokárem a markem borsányim ještě jako elephant music revival band - markův výmysl. prvního asi půl roku jsme zhudebňovali poslední knihu bible - janovo zjevení - apokalypsu. asi po třech měsících marek odešel a odnesl si i svůj oblíbený elephantský název - tak jsme se překřtili na bratry karamazovi.

v té době s náma postupně hrálo půl krumlova - takže si všechny nepamatuju, jediný kdo s náma vydržel do prvního koncertu byl basák peťa hulec. někdy v létě 93 s náma začal bubnovat jožin. první koncert byl v září 93 na baště u fíka, to je hospoda na vltavě, celý se sestával z provedení apokalypsy a byl apokalyptický zřejmě dost, protože pak peťa hulec odešel někdy na podzim, pak milan zapařil, myslím v hospodě u vídně s destilem a zlanařil ho k nám, takže na silvestra 93 jsme v bílé paní už hráli komplet jako potom asi pět let: já - kytaru, zpěv - milan, sólovou kytaru - destil, basu a jožin bicí.

v té době jsme začali víc pařit a hulit, takže apokalypsa šla postupně k ledu a začli jsme psát jiný songy. v roce 94 jsme v pingáči, což byl krumlovskej rokáč, nahráli demo z koncertu, nahrál nám ho beďa pingitzer, alias pingi, který nám potom společně se špildou v lednu 95 nahrál první cd: oslava ohně. v tom roce 94 jsme se taky sčuchli s magorem - ivanem martinem jirousem - otcem undergroundu, vzešlo z toho mnoho veselých příhod i trestných činů a martin je dodnes náš, jak říká, promoušn manažer.

v roce 96 jsme kromě jiných zahráli dva poslední koncerty. v roce 97 jsme u mirdy v praze podolí natočili cd: v krajině únor. pak to zabalil destil a na basu přišel pajda. v září 97 jsme se seznámili s klávesákem romanem dragounem a začali jsme společně s ním znovu pracovat na apokalypse. jistý dobrák plivník nám ukrad peníze na studio takže to trvalo čtyři roky než jsme ji nahráli na cd a ztvárnili ji i jako divadelní hru, rockovou operu. hrálo se asi dvacet představení, v krumlově, v budějovicích a v areálu divadla pašijových her v hořicích na šumavě.

někdy v roce 99 odešel z kapely milan a od té doby hraje sólovou kytaru peťa turek. v roce 2001 jsme vydali cd: za pět pět, pak odešel pajda a na basu přišel sale. v letech 2001-2003 s náma hrál kytaru ještě kábul, v roce 2005 jsme vydali album bod návratu a v roce 2006 živák z černýho velblouda z budějovic, báječné písně živě.

všechny tři poslední počiny jsme vydali u guerilla records - u karamáda lábuse. od září 2006 bubnuje dan hubáček.

je rok 2012. už pátým rokem hraje na klávesy petr kučera a čtvrtým rokem na basovou kytaru olda sýkora. loni jsme vydali album slunovrat...

kúča
2012