petr kučera

klávesy

 
 

spolu s petrem mukem a bratry janem a dušanem vozáryovými stál u zrodu novoromantického oceánu, který ve své době československé posluchačské obci částečně i suploval tehdy přicházející vlnu čistě syntezátorové hudby.

dříve punkový dural, ve kterém společně s např. petrem mukem působil, dal základ formaci, která ovlivnila v 80. letech českou populární hudbu. v počátcích zakazovaná, perzekvovaná kapela si velice rychle našla své příznivce nejen v řadách adolescentní mládeže.

stál za aranžmá a programováním syntezátorových partů obou projektů, ve kterých působil v době největšího mediálního rozmachu, ať již ve zmíněném oceánu, tak i ve stejně populárním projektu shalom, který spolu s petrem mukem založili.

vydal sólovou desku autorské scénické hudby eniel (1993) za použití ve své době nejmodernější studiové i nástrojové techniky. album je krátké, ale velmi kompaktní a koncentrované. v podstatě jde o několik melodických motivů, které se v různých aranžích proplétají celým albem. eniel vznikl jako hudba k vitrážím výtvarníka jana kunovského.

v roce 1995 vydal druhé album slunečná. navázal tak na svůj projekt eniel, jen s tím rozdílem, že jsou tři písně zpívané evou lindbergovou s texty petra honse (textař oceánu a shalomu).

převzato z cs.wikipedia.org